Ogromna Akcja Serwisowa (Recall) Subaru

Dotyczy:

2014 do 2016 Subaru Forester 2008 do 2016 Subaru Impreza 2013 do 2017 Subaru Crosstrek

Problem:

Nieprawidłowo działający przełącznik świateł hamulcowych, który może spowodować problemy z zapłonem.

Subaru ogłasza wielką Akcję Serwisową (Recall) dotyczącą ponad 2,3 miliona SUV-ów, w tym około 1,3 miliona pojazdów w Stanach Zjednoczonych i prawie milion więcej w pozostałej części Ameryki Północnej i Japonii, donosi Wall Street Journal. Problem wynika z emisji, która powoduje awarię świateł hamowania, ale przyczyna może Cię zaskoczyć…. Problem wynika z obecności związków chemicznych emitowanych z powszechnych produktów konsumenckich, takich jak szampon, perfumy, zmiękczacze do tkanin, środki do pielęgnacji skóry i kosmetyki. Te chemikalia wydają się być źródłem jakiejś emisji, tworząc barierę izolacyjną na przełącznikach świateł hamowania. Ta bariera powoduje zmniejszenie przepływu prądu do świateł i czyni je bezużytecznymi. Podczas gdy światła hamowania wydają się być przede wszystkim tym, na co wpływa ten związek chemiczny, problemy te mogą prowadzić do większych problemów dla właścicieli Subaru. Firma ostrzega, że ​​wadliwe przełączniki świateł hamowania mogą narazić pojazdy na ryzyko wystąpienia problemów z zapłonem. Z powodu tej możliwości firma wydaje się traktować wycofanie całkiem poważnie.

Akcja ta będzie największą w historii japońskiego producenta samochodów i pojawia się w momencie, gdy firma cierpi już na złą passę.

W ubiegłym roku firma ujawniła, że ​​dwie z jej fabryk zostały złapane na manipulowaniu danymi o zużyciu paliwa. Program miał miejsce od grudnia 2012 r. Do listopada 2017 r. I podobno dotyczył około 900 z ponad 6000 samochodów wyprodukowanych przez zakłady. Pod koniec 2018 roku Subaru musiało ogłosić nową akcję serwisową – recall, tym razem z powodu wadliwych sprężyn zaworowych. Akcja dotyczyła 400 000 pojazdów i wymagało pracochłonnego procesu w celu wykonania niezbędnych napraw. Na początku tego roku Subaru musiała wstrzymać produkcję w swoich japońskich fabrykach ze względu na wadę w układzie wspomagania układu kierowniczego. Wada ta miała wpływ na niektóre modele samochodów firmowych. Zamknięcie, choć krótkie, zmusiło firmę do zaprzestania produkcji w fabrykach, które stanowią dwie trzecie globalnej produkcji pojazdów.